Koparki to najpopularniejszy sprzęt oferowany przez Wykopiemy.PL. Liczba zapytań dotyczących tej techniki przekracza 35%. popyt na cały używany sprzęt. O popularności i zapotrzebowaniu na koparki decyduje wydajność i funkcjonalność tego sprzętu. Mogą być wykorzystywane nie tylko do załadunku i przeładunku materiałów sypkich, ale także do budowy komunikacji, kopania dołów fundamentowych i stawów, prac rolniczych czy wydobywania minerałów. Koparki często nie są wymieniane podczas wykonywania różnych prac budowlanych lub kształtowania krajobrazu.

Wykopiemy.PL oferuje szeroki wybór koparek wszystkich typów i rozmiarów, dostosowanych do charakteru Twojej pracy, od wydobycia po rozbiórki, pogłębianie i nie tylko. Popyt na koparki gąsienicowe wynosi 44 proc. Popyt na minikoparki wynosi 28%, a na koparki kołowe 16%. Jednym z decydujących czynników przy wyborze koparki jest producent sprzętu. Najpopularniejsi producenci koparek, Caterpillar, Hitachi, Volvo Komatsu, Kubota, Takeuchi i JCB, zostali przeanalizowani przez Wykopiemy.PL. Wynajem koparek gąsienicowych i kołowych Wykopiemy.PL była bardzo udana, z ponad 20 000 koparek w tej kategorii.

Znani producenci oferują do wyboru kilka rodzajów tego sprzętu: koparki kołowe, koparki gąsienicowe, minikoparki czy koparki dalekiego zasięgu.

Wynajem przesiewaczy do gruzu oraz kruszarek bębnowych oferuje firma Wykopiemy.PL: https://www.wykopiemy.pl/

Koparki kołowe

Wyjątkowość koparek kołowych to zmienny układ napędowy, niskie zużycie paliwa, niezwykle wygodne sterowanie (pojedynczy pedał) oraz mocny układ hydrauliczny, który umożliwia poruszanie się z tą samą prędkością przy różnych obciążeniach.

Przy wyborze koparki kołowej należy wziąć pod uwagę różne koncepcje, od których zależy konstrukcja koparki. Koparki kołowe muszą idealnie pasować do podłoża, dlatego zawias obrotowy z wyważaniem tylnej osi jest zwykle montowany w środku tej techniki, która służy do kopiowania powierzchni bieżnej. To znacznie zmniejsza ryzyko przewrócenia się koparki. Najwygodniejsze koparki do prac polowych, których przednia i tylna część są zniekształcone względem siebie.

Najpopularniejsze koparki kołowe na Śląsku – Wynajem

Gąsienica. Działa od 1906 roku i stale doskonali technologię produkcji, wprowadza innowacje, poszerza asortyment i jest uważany za lidera w produkcji koparek. Caterpillar jest największym producentem sprzętu budowlanego i górniczego, który nigdy nie inwestował dużo w najnowocześniejsze technologie. Koparki kołowe Caterpillar cieszą się dużym zainteresowaniem w rolnictwie, leśnictwie, budownictwie, gospodarce odpadami lub górnictwie.
” Caterpillar koparki kołowe . Dostępna jest szeroka gama różnych modeli: M315, M318, M313, M322 i więcej.

Volvo. Szwedzki producent pojazdów i sprzętu, dostarczający na rynek wysokiej jakości produkty od 1911 roku. W asortymencie tego producenta znajduje się nie tylko transport różnych komponentów transportowych, ale także jeden z najpopularniejszych osprzętu – ładowarki kołowe. Wysokie standardy jakości doskonale łączą się z funkcjonalnością, praktycznością i wygodnym sterowaniem maszyną, dlatego koparki kołowe Volvo są bardzo popularne na Śląsku.
” Volvo koparki kołowe . Dostępna jest szeroka gama różnych modeli: EW160 , EW140 , EW180 , EWR150 i inne.

Komatsu. Japońska firma, która od 1917 roku produkuje niezawodny sprzęt budowlany i górniczy – koparki, ładowarki, spycharki itp. Siła tej firmy tkwi w ciągłym dążeniu do rozwoju i doskonalenia. Przez lata firma Komatsu opracowała 22 odnoszące sukcesy zakłady z prawie 40 000 profesjonalistami w swojej dziedzinie. To właśnie pozwala tej firmie oferować na rynku coraz nowocześniejsze modele techniczne.
Koparki kołowe Komatsu . Dostępna jest szeroka gama różnych modeli: PW160, PW180, PW98, PW148 i więcej.

Jeśli nie wybierasz koparki od najpopularniejszych producentów, Wykopiemy.PL daje Ci możliwość zakupu sprzętu zgodnego z Twoimi potrzebami.

koparka gąsienicowa wynajem
koparka gąsienicowa wynajem

Koparki gąsienicowe – wynajem

Zasada działania koparek gąsienicowych zależy od głównych części ich konstrukcji – łyżki i gąsienic. Koparki gąsienicowe mogą mieć gąsienice o różnych parametrach (szerokość, długość) i liczbie (dwa, cztery lub osiem). Ponieważ szerokość i długość gąsienic koparki zależy od wydajności maszyny, właściwości te należy oceniać w świetle stanu podłoża. Na przykład, jeśli podłoże jest słabe, producenci zalecają wybór szerszej i dłuższej koparki gąsienicowej.

Koparki gąsienicowe są cenione ze względu na dużą siłę ciągu, niski nacisk na podłoże i doskonałe możliwości dostosowania do każdych warunków pracy.

Najpopularniejsze koparki gąsienicowe na Śląsku:

” Caterpillar koparki gąsienicowe . Dostępna jest szeroka gama różnych modeli: 336, 320, 349, 330 i więcej.
Hitachi. Japońska firma, która od 1910 roku zajmuje się produkcją różnego sprzętu i komponentów. Hitachi dostarcza kompleksowe rozwiązania nie tylko w zakresie produkcji i sprzedaży maszyn, ale również w zakresie świadczenia różnorodnych usług serwisowych. Firma Hitachi jest ceniona na rynku za szeroką gamę maszyn i urządzeń, z różnymi typami i rozmiarami maszyn, które pomagają w różnych zadaniach.
Koparki gąsienicowe Hitachi . Dostępna jest szeroka gama różnych modeli: ZX210, ZX350, ZX225, ZX135 i więcej.

Jeśli nie wybierasz koparki od najpopularniejszych producentów, Wykopiemy.PL daje Ci możliwość zakupu sprzętu zgodnego z Twoimi potrzebami.

Koparki o dużym zasięgu – Wynajem

Koparki długodystansowe są solidne, wydajne i ekonomiczne. Wbudowane mocne i ekonomiczne silniki spełniają najsurowsze normy UE, a zaawansowana moc układu hydraulicznego pomaga maszynie wytrzymać ekstremalnie duże obciążenia. Koparki długodystansowe są szczelne, charakteryzują się cichą pracą i wygodną kabiną operatora. Znani producenci – Kubota, Takeuchi i JCB – posiadają również koparki dalekiego zasięgu z łatwo dostępnymi punktami serwisowymi. Koparki długodystansowe są popularne na Śląsku ze względu na ich precyzję, wysoką wydajność, bezpieczeństwo i wygodną kabinę, co pozwala operatorowi uniknąć zmęczenia.

Koparki dalekiego zasięgu, koparki gąsienicowe, koparki kołowe i inne typy – Wykopiemy.PL ma szeroką ofertę.

Zarówno koparka kołowa jak i gąsienicowa muszą być dobrane zgodnie z parametrami technicznymi i produkcyjnymi: pojemność silnika, układ hydrauliczny, główna konstrukcja koparki gąsienicowej, cechy układu paliwowego, podwozie, stanowisko obsługi i akcesoria (wysięgnik, oświetlenie, wsporniki, mocowanie poduszki itp.). Wykopiemy.PL sprzedaje koparki, które zapewniają wydajność i świetne ogólne wyniki.