Zaznacz stronę

Koparki to najpopularniejszy sprzęt oferowany. Liczba zapytań dotyczących tej techniki przekracza 35%. popyt na cały używany sprzęt. O popularności i zapotrzebowaniu na koparki decyduje wydajność i funkcjonalność tego sprzętu. Mogą być wykorzystywane nie tylko do załadunku i przeładunku materiałów sypkich, ale także do budowy komunikacji, kopania dołów fundamentowych i stawów, prac rolniczych czy wydobywania minerałów. Koparki często nie są wymieniane podczas wykonywania różnych prac budowlanych lub kształtowania krajobrazu.

oferuje szeroki wybór koparek wszystkich typów i rozmiarów, dostosowanych do charakteru Twojej pracy, od wydobycia po rozbiórki, pogłębianie i nie tylko. Popyt na koparki gąsienicowe wynosi 44 proc. Popyt na minikoparki wynosi 28%, a na koparki kołowe 16%. Jednym z decydujących czynników przy wyborze koparki jest producent sprzętu. Najpopularniejsi producenci koparek, Caterpillar, Hitachi, Volvo Komatsu, Kubota, Takeuchi i JCB, zostali przeanalizowani przez . Wynajem koparek gąsienicowych i kołowych była bardzo udana, z ponad 20 000 koparek w tej kategorii.

Znani producenci oferują do wyboru kilka rodzajów tego sprzętu: koparki kołowe, koparki gąsienicowe, minikoparki czy koparki dalekiego zasięgu.

Koparki kołowe

Wyjątkowość koparek kołowych to zmienny układ napędowy, niskie zużycie paliwa, niezwykle wygodne sterowanie (pojedynczy pedał) oraz mocny układ hydrauliczny, który umożliwia poruszanie się z tą samą prędkością przy różnych obciążeniach.

Przy wyborze koparki kołowej należy wziąć pod uwagę różne koncepcje, od których zależy konstrukcja koparki. Koparki kołowe muszą idealnie pasować do podłoża, dlatego zawias obrotowy z wyważaniem tylnej osi jest zwykle montowany w środku tej techniki, która służy do kopiowania powierzchni bieżnej. To znacznie zmniejsza ryzyko przewrócenia się koparki. Najwygodniejsze koparki do prac polowych, których przednia i tylna część są zniekształcone względem siebie.

Najpopularniejsze koparki kołowe na Śląsku – Wynajem

Gąsienica. Działa od 1906 roku i stale doskonali technologię produkcji, wprowadza innowacje, poszerza asortyment i jest uważany za lidera w produkcji koparek. Caterpillar jest największym producentem sprzętu budowlanego i górniczego, który nigdy nie inwestował dużo w najnowocześniejsze technologie. Koparki kołowe Caterpillar cieszą się dużym zainteresowaniem w rolnictwie, leśnictwie, budownictwie, gospodarce odpadami lub górnictwie.
” Caterpillar koparki kołowe . Dostępna jest szeroka gama różnych modeli: M315, M318, M313, M322 i więcej.

Volvo. Szwedzki producent pojazdów i sprzętu, dostarczający na rynek wysokiej jakości produkty od 1911 roku. W asortymencie tego producenta znajduje się nie tylko transport różnych komponentów transportowych, ale także jeden z najpopularniejszych osprzętu – ładowarki kołowe. Wysokie standardy jakości doskonale łączą się z funkcjonalnością, praktycznością i wygodnym sterowaniem maszyną, dlatego koparki kołowe Volvo są bardzo popularne na Śląsku.
” Volvo koparki kołowe . Dostępna jest szeroka gama różnych modeli: EW160 , EW140 , EW180 , EWR150 i inne.

Komatsu. Japońska firma, która od 1917 roku produkuje niezawodny sprzęt budowlany i górniczy – koparki, ładowarki, spycharki itp. Siła tej firmy tkwi w ciągłym dążeniu do rozwoju i doskonalenia. Przez lata firma Komatsu opracowała 22 odnoszące sukcesy zakłady z prawie 40 000 profesjonalistami w swojej dziedzinie. To właśnie pozwala tej firmie oferować na rynku coraz nowocześniejsze modele techniczne.
Koparki kołowe Komatsu . Dostępna jest szeroka gama różnych modeli: PW160, PW180, PW98, PW148 i więcej.

Jeśli nie wybierasz koparki od najpopularniejszych producentów, daje Ci możliwość zakupu sprzętu zgodnego z Twoimi potrzebami.

koparka gąsienicowa wynajem
koparka gąsienicowa wynajem

Koparki gąsienicowe – wynajem

Zasada działania koparek gąsienicowych zależy od głównych części ich konstrukcji – łyżki i gąsienic. Koparki gąsienicowe mogą mieć gąsienice o różnych parametrach (szerokość, długość) i liczbie (dwa, cztery lub osiem). Ponieważ szerokość i długość gąsienic koparki zależy od wydajności maszyny, właściwości te należy oceniać w świetle stanu podłoża. Na przykład, jeśli podłoże jest słabe, producenci zalecają wybór szerszej i dłuższej koparki gąsienicowej.

Koparki gąsienicowe są cenione ze względu na dużą siłę ciągu, niski nacisk na podłoże i doskonałe możliwości dostosowania do każdych warunków pracy.

Najpopularniejsze koparki gąsienicowe na Śląsku:

” Caterpillar koparki gąsienicowe . Dostępna jest szeroka gama różnych modeli: 336, 320, 349, 330 i więcej.
Hitachi. Japońska firma, która od 1910 roku zajmuje się produkcją różnego sprzętu i komponentów. Hitachi dostarcza kompleksowe rozwiązania nie tylko w zakresie produkcji i sprzedaży maszyn, ale również w zakresie świadczenia różnorodnych usług serwisowych. Firma Hitachi jest ceniona na rynku za szeroką gamę maszyn i urządzeń, z różnymi typami i rozmiarami maszyn, które pomagają w różnych zadaniach.
Koparki gąsienicowe Hitachi . Dostępna jest szeroka gama różnych modeli: ZX210, ZX350, ZX225, ZX135 i więcej.

Jeśli nie wybierasz koparki od najpopularniejszych producentów, daje Ci możliwość zakupu sprzętu zgodnego z Twoimi potrzebami.

Koparki o dużym zasięgu – Wynajem

Koparki długodystansowe są solidne, wydajne i ekonomiczne. Wbudowane mocne i ekonomiczne silniki spełniają najsurowsze normy UE, a zaawansowana moc układu hydraulicznego pomaga maszynie wytrzymać ekstremalnie duże obciążenia. Koparki długodystansowe są szczelne, charakteryzują się cichą pracą i wygodną kabiną operatora. Znani producenci – Kubota, Takeuchi i JCB – posiadają również koparki dalekiego zasięgu z łatwo dostępnymi punktami serwisowymi. Koparki długodystansowe są popularne na Śląsku ze względu na ich precyzję, wysoką wydajność, bezpieczeństwo i wygodną kabinę, co pozwala operatorowi uniknąć zmęczenia.

Koparki dalekiego zasięgu, koparki gąsienicowe, koparki kołowe i inne typy – ma szeroką ofertę.

Zarówno koparka kołowa jak i gąsienicowa muszą być dobrane zgodnie z parametrami technicznymi i produkcyjnymi: pojemność silnika, układ hydrauliczny, główna konstrukcja koparki gąsienicowej, cechy układu paliwowego, podwozie, stanowisko obsługi i akcesoria (wysięgnik, oświetlenie, wsporniki, mocowanie poduszki itp.). sprzedaje koparki, które zapewniają wydajność i świetne ogólne wyniki.

Oceń Nas

Autor: mgr Damian Morawiecki