Zaznacz stronę

Schody na beton to najważniejsza konstrukcja w domu. Aby go stworzyć, konieczne jest przestrzeganie szeregu konkretnych zasad, aby finalny produkt był nie tylko funkcjonalny i bezpieczny, ale również dobrze wyglądał. Dlatego pytanie, jak samemu zrobić schody na beton w domu, jest bardzo popularne wśród wielu osób. Samodzielny montaż schodów z gotowych stopnic schodowych to ogromne oszczędności na robociźnie firmy stolarskiej.

Produkcja stopnic schodowych – Śląsk

Stolarstwo – stopnice na schody – Śląsk

Adres e-mail:  stolarstwo.krawczyk@gmail.com

Adres:Bohaterów 2 Kopienica, Śląsk 42-674

 727553470

 603114047

stopnice schodowe Pyskowice
stopnice schodowe Pyskowice

Firma Stolarstwo Krawczyk, zasłużony i doświadczony gracz na rynku stolarskim, specjalizuje się w produkcji wyjątkowych i wysokiej jakości stopnic schodowych do schodów drewnianych. Ich produkty, znane w Zabrzu, Bytomiu, Gliwicach, Chorzowie, Katowicach i Tarnowskich Górach, wyróżniają się nie tylko estetyką, ale także solidnością i trwałością, co sprawia, że są one idealnym wyborem dla klientów poszukujących najlepszych rozwiązań.

Stopnice firmy Krawczyk cieszą się popularnością w różnorodnych projektach na terenie Śląska. Są one idealnym rozwiązaniem w budowie schodów drewnianych na betonowych wylewkach, zapewniając stabilność i bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki starannie wyselekcjonowanym materiałom i precyzyjnemu wykonaniu, stopnice Krawczyk doskonale harmonizują z drewnianą konstrukcją, nadając jej niepowtarzalny charakter.

Klienci z Zabrza, Bytomia, Gliwic, Chorzowa, Katowic i Tarnowskich Gór, którzy preferują nowoczesne rozwiązania, również znajdą coś dla siebie w ofercie firmy Krawczyk. Stopnice te mogą być używane do budowy schodów na metalowych stelażach, co umożliwia tworzenie innowacyjnych i designerskich konstrukcji. Elastyczność i różnorodność oferty firmy Krawczyk pozwalają na dostosowanie stopnic do indywidualnych potrzeb i wymagań każdego klienta.

Stolarstwo Krawczyk nie tylko dba o jakość swoich wyrobów, ale także o pełne zadowolenie swoich klientów na Śląsku. Profesjonalne podejście, wysokie standardy produkcji oraz fachowa obsługa sprawiły, że firma zdobyła zaufanie wielu zadowolonych klientów, co świadczy o jej renomie i zaangażowaniu w dostarczanie najlepszych rozwiązań na rynku.

Dla mieszkańców Zabrza, Bytomia, Gliwic, Chorzowa, Katowic i Tarnowskich Gór poszukujących solidnych i estetycznych stopnic schodowych do schodów drewnianych, Stolarstwo Krawczyk jest godnym polecenia wyborem. Ich produkty przyczynią się do stworzenia pięknych i funkcjonalnych schodów, które będą cieszyć oczy przez wiele lat, podkreślając wyjątkowy charakter każdego wnętrza.

Ceny elementów na schody na beton

ProduktRozmiarCena NettoOpis
Stopień Dębowy Warstwowy (Kanapka) AB100x30x4 cm250 złStopień wykonany z wysokiej jakości dębu, warstwowy (kanapka), klasa AB. Idealny do eleganckich wnętrz, zapewniający trwałość i estetyczny wygląd.
110x30x4 cm265 zł
120x30x4 cm280 zł
Stopień Dębowy Rustic100x30x4 cm210 złStopień dębowy w stylu Rustic, łączący naturalny urok drewna z nowoczesnym designem. Idealny dla wnętrz o rustykalnym charakterze.
110x30x4 cm231 zł
120x30x4 cm252 zł
Stopień Jesionowy AB100x30x4 cm180 złStopień wykonany z jesionu, klasa AB. Charakteryzuje się wytrzymałością i eleganckim wyglądem, pasującym do różnorodnych aranżacji wnętrz.
110x30x4 cm200 zł
120x30x4 cm216 zł
Blat Dębowy Rustic120x60x4 cm572 złBlat wykonany z dębu w stylu Rustic, idealny do kuchni lub jako element dekoracyjny. Łączy w sobie trwałość dębu z unikalnym wyglądem.
140x80x4 cm896 zł

Uwagi:

 • Ceny mogą się różnić w zależności od regionu (Zabrze, Bytom, Chorzów, Gliwice, Katowice, Kopienica, Tarnowskie Góry).
 • Tartaki zazwyczaj oferują niższe ceny niż markety budowlane, dzięki bezpośredniej sprzedaży z własnej produkcji.
 • Niższa cena nie oznacza niższej jakości – tartaki często posiadają własne plantacje i profesjonalne maszyny do obróbki drewna.
 • Przy wyborze tartaku warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, profesjonalizm firmy, opinie innych klientów oraz dostępność gatunków drewna i oferty dostawy.

Porządek pracy przy montażu schodów oraz mebli

Przed przystąpieniem do produkcji tej konstrukcji konieczne jest ustalenie, z jakiego materiału będzie ona wykonana. Musisz również wcześniej sporządzić szkic układu całego urządzenia.

Jednocześnie wiele instrukcji dotyczących samodzielnego wykonania schodów sugeruje podzielenie całej pracy na różne etapy, które wymagają osobnego podejścia.

samodzielny montaż schodów Pyskowice
samodzielny montaż schodów Pyskowice

Tworzenie projektu montażu schodów

Ten etap można nazwać głównym, ponieważ zależy od niego cała konstrukcja, od jej wymiarów po projekt.

 • Najpierw musisz wybrać materiał głównie stopnice schodowe z Tartak Strzybnica. Zależy to tylko od osobistych preferencji klienta, chociaż wiele instrukcji mówi o tym, jak samemu wykonać schody na beton w kraju, radzą one wykonać schody z betonu zbrojonego, a balustrady z metalu lub kutego żelaza. To zalecenie wynika z faktu, że ten materiał jest jednym z najbardziej praktycznych i nie wymaga dużej konserwacji, a w razie potrzeby taką konstrukcję można wykonać z drewna z drewna. Materiały na wykonanie drewnianych schodów, głównie stopnice schodowe w okolicach Pyskowic kupisz w Stolarstwo Krawczyk727553470
 • Następnie musisz określić kąt nachylenia konstrukcji. W przypadku małych domów najlepiej robić to poniżej 45 stopni , ponieważ pomoże to zaoszczędzić przestrzeń wewnętrzną.
 • Następnie musisz wybrać wysokość stopnic schodowych. Schody na beton do samodzielnego montażu zwykle korzystają z przyjętych standardów, ale profesjonaliści radzą to zrobić w oparciu o osobiste preferencje. Dzieje się tak, ponieważ w rodzinie mogą być osoby starsze lub dzieci, które nie czują się zbyt dobrze z typowym postępem. Pyskowice oraz Gliwice mogą skorzystać ze stopnic schodowych firmy Krawczyk.
 • Wreszcie zajmują się projektowaniem konstrukcji. Aby ułatwić ten proces, możesz skorzystać z gotowych projektów lub zdjęć.

Ważne!

Rada! Głównym kryterium projektowania klatki schodowej jest jej wygoda i bezpieczeństwo. Nie należy tworzyć pięknych produktów, które utrudniają chodzenie po schodach lub mogą prowadzić do kontuzji.

Produkcja schodów, stopnic schodowych: normy i zasady produkcji – Pyskowice, Gliwice, Zabrze – Śląsk

Każde planowanie, projektowanie i budowa dowolnej konstrukcji to wieloetapowy proces, nawet z punktu widzenia kompetentnego i profesjonalnego wsparcia technologicznego.

Krótki algorytm budowy schodów na batonie wygląda następująco:

 • Pomiar lub ustalenie wymiarów przestrzeni przyszłej klatki schodowej, miejsca, w którym klatka schodowa będzie się znajdować .
 • Dobór materiału budowlanego, kształtu i rodzaju schodów, rodzaj stopnic schodowych. łączników .
 • Projekt i kalkulacja całej klatki schodowej i jej elementów składowych , wraz z przygotowaniem schematów przestrzennych, szkiców i rysunków dla pracowników produkcyjnych.
 • Bezpośrednia produkcja schodów , ich elementów, ogrodzeń oraz ich montaż na budowie.

Stopnice możesz zamówić w naszym tartaku: Strzybnica, Gliwice, Zabrze, Lubliniec, Bytom, Śląsk, Pyskowice, Zbrosławice

Oceń Nas

Autor: mgr Damian Morawiecki