Schody to najważniejsza konstrukcja w domu. Aby go stworzyć, konieczne jest przestrzeganie szeregu konkretnych zasad, aby finalny produkt był nie tylko funkcjonalny i bezpieczny, ale również dobrze wyglądał. Dlatego pytanie, jak samemu zrobić schody w domu, jest bardzo popularne wśród wielu osób. Samodzielny montaż schodów z gotowych stopnic schodowych to ogromne oszczędności na robociźnie firmy stolarskiej.

Montaż Mebli Pyskowice:
Meblech Leszek Węgrzyński
ul. Cicha 2, 42-690 Połomia
Nip: 626-265-32-55
tel: 608-038-110
mail: meble.lech@wp.pl

https://g.page/PewnyStolarz?share

Porządek pracy przy montażu schodów oraz mebli

Przed przystąpieniem do produkcji tej konstrukcji konieczne jest ustalenie, z jakiego materiału będzie ona wykonana. Musisz również wcześniej sporządzić szkic układu całego urządzenia.

Jednocześnie wiele instrukcji dotyczących samodzielnego wykonania schodów sugeruje podzielenie całej pracy na różne etapy, które wymagają osobnego podejścia.

samodzielny montaż schodów Pyskowice
samodzielny montaż schodów Pyskowice

Tworzenie projektu montażu schodów

Ten etap można nazwać głównym, ponieważ zależy od niego cała konstrukcja, od jej wymiarów po projekt.

  • Najpierw musisz wybrać materiał głównie stopnice schodowe z Tartak Strzybnica. Zależy to tylko od osobistych preferencji klienta, chociaż wiele instrukcji mówi o tym, jak samemu wykonać schody w kraju, radzą one wykonać schody z betonu zbrojonego, a balustrady z metalu lub kutego żelaza. To zalecenie wynika z faktu, że ten materiał jest jednym z najbardziej praktycznych i nie wymaga dużej konserwacji, a w razie potrzeby taką konstrukcję można wykonać z drewna z drewna. Materiały na wykonanie drewnianych schodów, głównie stopnice schodowe w okolicach Pyskowic kupisz w Stolarstwo Krawczyk727553470
  • Następnie musisz określić kąt nachylenia konstrukcji. W przypadku małych domów najlepiej robić to poniżej 45 stopni , ponieważ pomoże to zaoszczędzić przestrzeń wewnętrzną.
  • Następnie musisz wybrać wysokość stopnic schodowych. Schody do samodzielnego montażu zwykle korzystają z przyjętych standardów, ale profesjonaliści radzą to zrobić w oparciu o osobiste preferencje. Dzieje się tak, ponieważ w rodzinie mogą być osoby starsze lub dzieci, które nie czują się zbyt dobrze z typowym postępem. Pyskowice oraz Gliwice mogą skorzystać ze stopnic schodowych firmy Krawczyk.
  • Wreszcie zajmują się projektowaniem konstrukcji. Aby ułatwić ten proces, możesz skorzystać z gotowych projektów lub zdjęć.
Producent stopnic do schodów – Pyskowice, Tarnowskie Góry

Ważne!

Rada! Głównym kryterium projektowania klatki schodowej jest jej wygoda i bezpieczeństwo. Nie należy tworzyć pięknych produktów, które utrudniają chodzenie po schodach lub mogą prowadzić do kontuzji.

Produkcja schodów, stopnic schodowych: normy i zasady produkcji – Pyskowice

Każde planowanie, projektowanie i budowa dowolnej konstrukcji to wieloetapowy proces, nawet z punktu widzenia kompetentnego i profesjonalnego wsparcia technologicznego.

Krótki algorytm budowy schodów wygląda następująco:

  • Pomiar lub ustalenie wymiarów przestrzeni przyszłej klatki schodowej, miejsca, w którym klatka schodowa będzie się znajdować .
  • Dobór materiału budowlanego, kształtu i rodzaju schodów, rodzaj stopnic schodowych. łączników .
  • Projekt i kalkulacja całej klatki schodowej i jej elementów składowych , wraz z przygotowaniem schematów przestrzennych, szkiców i rysunków dla pracowników produkcyjnych.
  • Bezpośrednia produkcja schodów , ich elementów, ogrodzeń oraz ich montaż na budowie.

Stopnice możesz zamówić w naszym tartaku: Strzybnica, Gliwice, Zabrze, Lubliniec, Bytom, Śląsk, Pyskowice, Zbrosławice