Zaznacz stronę

Pianka pod panele pełni funkcje izolacji termicznej i akustycznej

Suchy system grzewczy to uniwersalny i optymalny system ogrzewania podłogowego i ściennego, nadający się do ogrzewania zarówno nowych, jak i istniejących budynków. Szczególnie nadaje się do przebudowy i domów szkieletowych, gdzie możliwości betonowania są ograniczone lub w ogóle niemożliwe.

Pianki podłogowe półplastikowe styropianowe do podłóg ogrzewanych to niedrogi i skuteczny element termoizolacyjny do instalacji ogrzewania wodnego. Powierzchnia paneli jest tłoczona (z wystającymi bulwami), między którymi łatwo można zainstalować rury grzewcze 16-18 mm.

styropian panele okna Pianka pod panele podłogowe
pianka pod panele

Zalety pianek podłogowych

  • Możliwość gięcia rur według różnych schematów układania i układania ich w różnych odległościach.
  • Lekkie, łatwe w montażu, nie obciążają konstrukcji budowlanych.
  • Zmniejszają wchłanianie wody, utrzymując w ten sposób stabilne parametry termiczne w śliskich i mokrych konstrukcjach.
  • Produkty są odporne chemicznie na roztwory kwasów, zasad i soli.

Styropian to bardzo wygodny materiał izolacyjny w pracach remontowo-budowlanych. Panele styropianowe służą do ocieplenia szkieletu domu i spadzistego dachu, bardzo wygodne jest izolowanie otworów okiennych i drzwiowych, nadaje się do ocieplenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych domu.

Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice, Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno, Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica

Styropian jest zwykle instalowany w szczelinach, które rzadko są standardowe, a płyty styropianowe o standardowych wymiarach zwykle nie są odpowiednie. Maszyny do cięcia styropianu i ostrza tnące pomagają szybko dostosować panele do niestandardowych otworów. Ocieplanie domów jest niezbędne w przypadku korzystania z pompy ciepła.

Najłatwiejszym sposobem przycięcia otworów okien i drzwi jest ocieplenie krawędzi styropianem i przykrycie ich płytą kartonowo-gipsową. Metoda ta znacznie skuteczniej izoluje również przed utratą ciepła niż montaż otworów na profilach z płyt kartonowo-gipsowych. Najwięcej problemów nastręcza dokładne docięcie narożnika otworu, co najlepiej zrobić przy pomocy przecinarki do styropianu lub wyciąć już sklejoną styropian.

Oceń Nas

Autor: mgr Damian Morawiecki