Zaznacz stronę

 

Pianka pod panele pełni funkcje izolacji termicznej i akustycznej

Suchy system grzewczy to uniwersalny i optymalny system ogrzewania podłogowego i ściennego, nadający się do ogrzewania zarówno nowych, jak i istniejących budynków. Szczególnie nadaje się do przebudowy i domów szkieletowych, gdzie możliwości betonowania są ograniczone lub w ogóle niemożliwe.

Pianki podłogowe półplastikowe styropianowe do podłóg ogrzewanych to niedrogi i skuteczny element termoizolacyjny do instalacji ogrzewania wodnego. Powierzchnia paneli jest tłoczona (z wystającymi bulwami), między którymi łatwo można zainstalować rury grzewcze 16-18 mm.

pianka pod panele

Zalety pianek podłogowych

  • Możliwość gięcia rur według różnych schematów układania i układania ich w różnych odległościach.
  • Lekkie, łatwe w montażu, nie obciążają konstrukcji budowlanych.
  • Zmniejszają wchłanianie wody, utrzymując w ten sposób stabilne parametry termiczne w śliskich i mokrych konstrukcjach.
  • Produkty są odporne chemicznie na roztwory kwasów, zasad i soli.

Styropian to bardzo wygodny materiał izolacyjny w pracach remontowo-budowlanych. Panele styropianowe służą do ocieplenia szkieletu domu i spadzistego dachu, bardzo wygodne jest izolowanie otworów okiennych i drzwiowych, nadaje się do ocieplenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych domu.

Styropian jest zwykle instalowany w szczelinach, które rzadko są standardowe, a płyty styropianowe o standardowych wymiarach zwykle nie są odpowiednie. Maszyny do cięcia styropianu i ostrza tnące pomagają szybko dostosować panele do niestandardowych otworów.

Najłatwiejszym sposobem przycięcia otworów okien i drzwi jest ocieplenie krawędzi styropianem i przykrycie ich płytą kartonowo-gipsową. Metoda ta znacznie skuteczniej izoluje również przed utratą ciepła niż montaż otworów na profilach z płyt kartonowo-gipsowych. Najwięcej problemów nastręcza dokładne docięcie narożnika otworu, co najlepiej zrobić przy pomocy przecinarki do styropianu lub wyciąć już sklejoną styropian.

Call Now ButtonZadzwoń teraz!