Jak uchronić samochód przed złodziejami w 5 prostych krokach. Ile może opóźnić złodzieja proste urządzenie zabezpieczające przed kradzieżą?

Statystyki pokazują, że w Polsce co roku kradzionych jest około 2500 samochodów. Kradzieże samochodów są bardzo powszechne. Istnieje kilka dostępnych dla każdego rozwiązań, które uchronią Twój samochód przed złodziejami.

Kradzieże samochodów w Polsce stały się niemal codziennością. Według statystyk co roku kradzionych jest około 2500 samochodów. Kradzieże z samochodów są jeszcze częstsze. Wielokrotnie funkcjonariusze organów ścigania nie są w stanie wytropić złodziei, przez co właściciele samochodów zmuszeni są do podjęcia dodatkowych środków ochrony przed złodziejami.

wywiad z detektywem
wywiad z detektywem

Poniżej przedstawiamy kilka prostych rozwiązań, które uchronią Twój samochód przed złodziejami:

  1. Prostym rozwiązaniem jest zaparkowanie samochodu w jak najbardziej jasnym i zaludnionym obszarze, ponieważ złodzieje zastanowią się dwa razy, zanim spróbują szczęścia, ponieważ mogą mieć pecha, aby stosunkowo łatwo zostać zauważeni i zidentyfikowani. Nie zawsze na takim terenie znajdziesz miejsce parkingowe, ale gdy nadarzy się okazja, warto z niej skorzystać;
  2. Wielu właścicieli samochodów marzy o garażu, ale zwykle jeśli jest on słabo zabezpieczony, złodzieje wykorzystają go na swoją korzyść. A to dlatego, że gdy wejdzie do garażu, wyłamując zamek, złodziej ma pełną prywatność i może bez przeszkód ukraść wszystko z samochodu lub garażu. Dlatego dobrze jest używać nie tylko zwykłego zamka garażowego, ale także rygla, aby jak najbardziej zniechęcić tych, którzy przywykli do kradzieży tą metodą.

Skutecznym rozwiązaniem są też banalne drzwi antywłamaniowe, które nie są drogie i można je zamykać na klucz lub na kod. „Blokada antykradzieżowa blokuje kierownicę, a złodziej może zająć 5-10 minut, aby ją wyjąć, nie licząc czasu, jaki zajmuje wyłączenie alarmu samochodowego. Dla złodzieja 10 minut to wieczność. Zamiast próbować ukraść samochód w 20 minut, lepiej odpuścić i poszukać innego. Dlatego dobrze jest zainwestować minutę w montaż i demontaż zabezpieczenia antykradzieżowego w naszym samochodzie każdego dnia, po zaparkowaniu go na swoim miejscu – wyjaśnia Piotr – Prywatny Detektyw z Gliwic

  • Magnetofon nadal był pokusą dla złodziei. Dlatego jeśli ma zdejmowany panel, nie zaszkodzi go usunąć. Operacja trwa kilka sekund, ale chroni przed ryzykiem obudzenia się z uszkodzonym samochodem;
  • Grawerowanie na lusterku to zalecane rozwiązanie, ponieważ kradzieże takich części samochodowych w ostatnim czasie znacznie się nasiliły. „W miarę rozwoju technologii lusterka samochodowe nie są już prostymi lusterkami, ale mogą zawierać złożone systemy ogrzewania i sygnalizacji. Wraz z tym rozwojem znacznie wzrósł koszt lusterek, a złodzieje w pełni wykorzystują i kradną te komponenty samochodowe, gdy mają okazję. Rozwiązaniem jest wypiaskowanie numeru rejestracyjnego lub numeru VIN na lusterkach, ponieważ w ten sposób złodzieje są zniechęceni, bo nie mają już z nimi nic wspólnego”, mówi Detektyw Tarnowskie Góry
  • A montaż GPS może okazać się niezwykle przydatny. Jeśli samochód zostanie skradziony, sygnał GPS może posłużyć do śledzenia pozycji pojazdu w czasie rzeczywistym, a funkcjonariusze organów ścigania mogą go szybko zlokalizować.
Jak uchronić samochód przed złodziejami w 5 prostych krokach
Jak uchronić samochód przed złodziejami w 5 prostych krokach

Systemy GPS są bezpieczne, ich obsługa i ustawienie nie wymagają specjalistycznej wiedzy, a koszty takiego systemu są stosunkowo niskie.